Golfová akadémia v Skalici

by j.protic

Golf na Slovensku ešte zdaleka nie je masovým športom, a možno ním ani nikdy nebude. Ale je potešiteľné, že rastie počet ihrísk a úmerne s tým pribúdajú aj hráči, najmä rekreační.

Najviac ihrísk v posledných rokoch pribudlo na Záhorí. Medzi nimi vyniká krásny golfový areal pri kráľovskom meste Skalica, ktorý splňa aj tie najnáročnejšie kritéria. Agilný domáci klub /Golf Club Club Skalica/ prezieravo vsadil aj na tých najmenších, ktorým zabezpečuje tú najlepšiu možnú odbornú výuku.Pri našej návšteve sme mali možnosť vidieť, ako deti predškolského sa zaúčali do tajov tohto športu. Odbornú pomoc pri výuke tých najmenších, ale aj rekreačných hráčov, či pretekárov poskytuje Golfová Akadémia Skopový, ktorá je najväčšia golfová akademia v Česku a na Slovensku. Jej zakladateľom je Karel Skopový senior, ktorý sa golfu venuje už od roku 1984 , trikrát bol národným koučom a spoluzakladateľom českej PGA. V roku 2006 sa stal riaditeľom českej PGA tour. Do tréningových centier mládeže zaviedol systém, na základe ktorého sa mladí golfoví nadšenci doteraz vzdelávajú. Na prezentácii pre novinárov boli prítomní aj jeho synovial, špičkoví golfisti, s bohatou športovou kariérou. Služby špičkových odborníkov využívajú aj tí skoršie narodení, golf je športom, ktorému sa možno venovať aj po šesťdesiatke. Golfová Akadémia Skopový /GAS/ úzko spolupracuje s miestnymi podnikateľmi, ponúka golfové zájazdy či pobyty v špičkových hoteloch. Program pobytu je zostavený tak, že každý člen rodiny si pride na svoje, okrem športovania sa môže oboznámiť aj s pamätihodnostiami Skalice čí jeho okolia.

Resort v Skalici okrem hry na ihrisku ponúka možnosť odpaľovať (viac ako 250 metrov dlhý driving range aj s krytými odpaliskami, prípravovať sa na putovacom a chipovacom greene, či oddýchnuť si v príjemnej spoločnosti v Clubhouse.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ