Magický filmový park v Kisvárde

by szlaszlo

Minulý rok, začiatkom augusta vo východomaďarskom mestečku Kisvárda otvoril brány pre návštevníkov jedinečný areál s názvom Cinemaqua Film- és Natúrpark / Cinemaqua Filmový a Prírodný Park/.

Ako už názov prezrádza ide o prepojenie zábavy vo vode /vedľa je tu moderný vodný areál/ s návštevou unikátneho zábavného parku, v ktorom dominujú rekvizity zo svetoznámych filmov. Je to obrovský projekt, veď park sa nachádza na ploche 30 ha. Jedinečnosť parku spočíva v tom, že na rozdiel od iných podobných areálov vo svete, vystavené rekvizity sú zväčša originálne, používali sa pri natáčaní svetoznámych filmov. Jednotlivé časti parku sú tematicky členené, na svoje si prídu aj tí najmenší ale i dospelí návštevníci.

Hneď pri hlavnom vstupe vás zaujme stavba s názvom Cinemaqua Palace, vedľa je kopia Sochy slobody. Vidieť aj známu horu Rushmore, s portrétmi amerických prezidentov . Naznačuje to, že v tomto roku je hlavnou témou filmového parku Amerika – od príchodu prvých dobyvateľov až po začiatku a rozkvetu Hollywood-u. Môžete vhupnúť do doby divokého Západu, spoznať zlatokopov. Ústredná tematika sa bude každý rok meniť.

Park môžete prejsť peši, čo je však vzhľadom na veľký priestor dosť náročné, alebo sa previesť 12 miestnym elektrickým otvoreným mikrobusom, ktorý vás zavedie aj do časti zvanej Lost World –Stratený svet, kde sa takmer stratíte v labyrinte obrovských dinosaurov- samozrejme filmových..

V pavilone ktorý pripomína skoré roky 1900 si môžete vyskúšať filmové triky, ale aj vstúpiť do virtuálnej reality 21.storočia.

Jednotlivé časti parku oživujú spomienky na tvorbu viac ako 20 filmov. Môžete sa dotknúť vystavených kulís, čí exponátov, tu nie je nič zakázané.

Pre deti je lákadlom aj špeciálny cirkus, kde sa môže stať artistom aj ten, ktorý o tom len sníva. Tých atrakcií je neúrekom, na niekoľko hodín sa ocitnete v úplnom inom svete, ktorý ste doteraz poznali iba z filmového plátna.

Park do začiatku septembra bude otvorený denne, potom až do Halloweenu iba vo víkendových dňoch.

Kisvárda sa nachádza v severovýchodnom regióne Maďarska, neďaleko ukrajinských I slovenských hraníc, v Sabolčsko-satmársko-berežskej župe. Žije tu niečo viac ako 16 tisíc obyvateľov. V súčasnosti je najdynamickejšie sa rozvíjajúce mesto vo východnej oblasti krajiny.

Doteraz hlavnou atrakciou pre naších návštevníkov bolo kúpalisko, ktoré sa nachádza neďaleko hradu. Po rozsiahlej prestavbe a modernizácii patrí medzí najväčšie vodné areáli v regióne a susedí s filmovým parkom. . Odteraz návštevníci okrem kúpania sa môžu obdivovať aj svet tvorby filmov….Jedinečná ponuka , ktorú nemožno vynechať….

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ