Sárvár – kde vás služby nesklamú

by j.protic

Mesto Sárvár je jedným z najobľúbenejších kúpeľných miest Maďarska, podľa hodnotení patrí medzi top 3 destinácie v krajine, spolu so známymi miestami Hévíz a Hajduszoboszló. Chodí sem čoraz viac návštevníkov zo Slovenska či Česka.

Mesto s 15 tisíc obyvateľmi leží v župe Vas, srdci oblasti Západného Podunajska, v prekrásnom prírodnom prostredí údolia rieky Rába, medzi vrcholkami pahorkatiny Kemeneshát. Z Bratislavy je to sem iba necelých 150 kilometrov. Po nedávnom dokončení novej dialnice sa autom dostanete sem pohodlne za jeden a pol hodiny. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od malých hotelíkov, penzionov, až po honosné hotely s vlastnými službami wellnesu.

Pre tých, ktorí neváhajú hlbšie siahnúť do peňaženky, keď hľadajú kvalitu a luxus, je určený päťhviezdičkový hotel Spirit, ktorý sa nachádza v tichom prostredí, v lone prírody na okraji mesta. Hotel, ktorý v tomto roku oslavuje svoje 10. výročie, už pri príchode vás zaujme svojím zaujímavým architektonickým stvárnením. A o tom, že ponúka naozaj nadštandardné, kvalitné služby svedčí aj množstvo zahraničných i domácich ocenení. Na jeseň roku 2017 získal hotel Spirit už tretí krát ocenenie Signum Virtuis , prestížnu cenu Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards. Kapacita hotela je 550 lôžok, disponuje 281 izbami, napriek tomu pôsobí útulne a komfortne, nemáte pocit, že sa nachádzate v nejakom mohutnom, neosobnom komplexe.

Ako nás informovala marketingová riaditeľka Krisztina Kovács, približne polovicu hostí tvoria domáci návštevníci, druhú polovicu zahraniční, predovšetkým Rakúšania, Nemci a Rusi. . V peknom počte sú zastúpení i hostia z Českej republiky i zo Slovenska, ktorí si pochvalujú najmä všestranné služby, z ktorých je čoraz väčší záujem o liečebnú a tzv.beauty starostlivosť. Wellnes časť hotela je naozaj impozantná, nachádza sa tu viac ako 20 bazénov, v časti z nich je voda z vlastného liečebného prameňa. Tunajšia voda priaznivo pôsobí na ochorenia pohybového ústrojenstva, reumy ale i na ženské diagnózy. Pomáha aj pri liečení poúrazových či operačných stavov. Často sa tu liečia aj špičkoví športovci. Práve na rozvoj liečebnej časti sa zamerali v posledných rokoch najviac. Hostia si môžu vybrať zo širokej ponuky diagnostických a liečebných programov. Pomocou špeciálnych prístrojov vám tunajší špičkový lekári za niekoľko minúť doslova zmapujú organizmus, vyhodnotia váš zdravotný stav a poskytnú aj odborné poradenstvo. Pre tých, ktorí si zakladajú na svojej kráse slúži aj zaujímavý program mySpirit skincare , kde sa používajú luxusné, výrobky biokozmetiky. Všetko pod dohľadom odborníkov, ktorí vám pripravia program šitý na telo. A nehovoriac o širokej palete liečivých masáží, ich výber je ohromujúci.

Ak tomu pridáme aj tradičnú maďarskú gastronómiu, ktorá sa v hoteli Spirit prezentuje na tej najvyššej možnej úrovni – svedčí o tom množstvo cien – lepšie pochopíme, prečo sa tento hotel pýši toľkými oceneniami a patrí v svojej kategórii k svetovej špičke. Umenia šéfkuchár Attilu Bordása oceňujú aj tí najnáročnejší gurmáni.

 Oplatí sa však popozerať aj po okolí, trochu sa zoznámiť s mestom, ktoré sa rýchlo rozmáha najmä vďaka kúpelnictvu. Je zaujímavé, že termálny prameń tu objavili až začiatkom 60-tych rokov, keď hľadali náleziská nafty. Dovtedy bol Sárvár nudným, ničím nezaujímavým miestom na mape Maďarska. V roku 2002 bola ukončená výstavba nového exkluzívneho kúpeľného liečebného komplexu s názvom “Gyógy- és Wellnessfürdő“, ktorý je najväčším lákadlom mesta..

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ