Slnečná lyžovačka až do Veľkej noci

by j.protic

Pod oddychom na snehu si mnohí predstavujú príchod, zahodenie všetkých starostí a povinností a vyrazenie na svah. Údolie Stubaital  v rakúskom Tirolsku  je rajom pre milovníkov zimných športov aj mimo klasických zimných mesiacov. Hostia si tu môžu vychutnávať prvé jarné lúče slnka, lyžovať vo výške okolo 3 000 m nad morom po perfektne upravených zjazdovkách a užívať si mäkký sneh. Tí, ktorí sa rozhodnú pre Stubaital a jeho ponuku služieb, sa môžu tešiť nielen na zimné radovánky až do neskorej jari, ale aj na kompletný balíček služieb.

Vďaka vysokohorským lyžiarskym strediskám Stubaier Gletscher a Schlick 2000 je údolie Stubaital ideálnym miestom na ukončenie lyžiarskej sezóny a vstup do prichádzajúcej jarnej sezóny: hostia si môžu vychutnaťi dotyk prvých teplých slnečných lúčov, dať pohodový obed na chate pri stúpajúcich teplotách, a načerpať nové sily na slnečnej terase .

Veľká noc v údolí Stubaital – zo zimy do jari

Tí, ktorí chcú spojiť Veľkú noc so zábavou na svahu, sa na Veľkonočnú nedeľu môžu tešiť na viacero prekvapení pri tradičnom hľadaní veľkonočných vajíčok v lyžiarskom stredisku Schlick 2000. Stubaital ponúka až do apríla všetko, po čom túži srdce milovníkov zimy. A nielen to. Vďaka rozmanitému charakteru údolia Stubaital môžu hostia preskúmať prvé trasy bez snehu a privítať jar túrou v údolí, či už pešo alebo na bicykli.

Stubaital: dobrá voľba aj mimo zjazdoviek

Okrem perfektných podmienok na zimné športy až do jari  Stubaital osloví návštevníkov  aj svojím kompletným balíčkom. Rezervať si ho môžu aj  z pohodlia svojho domu. 

Balíček „Nightjetom za snehom“ ponúka až do 7. mája pohodlné, bezpečné a ekologické riešenie dovolenky v údolí Stubaital. Tento kombinovaný lístok zahŕňa cestu vlakom Rakúskych spolkových železníc Nightjet, ktorý premáva medzi Viedňou a Innsbruckom, ako aj rezerváciu miesteniek a skipas na tri až šesť dní. Po príchode do Innsbrucku čaká na cestujúcich, ktorí dorazili vlakom, transfer do rezervovaného hotela v údolí Stubaital. Turistické združenie ponúka všetkým hosťom bezplatný poukaz  na cestu z Innsbrucku do údolia pri príchode a späť pri odchode. To zahŕňa aj jednorazové použitie autobusu Stubai alebo električky Stubaitalbahn.

 Stubai by  nebol Stubai, keby si  dovolenkári  lyžiarsku výstroj nemohli pohodlne prenajať priamo na mieste. Držitelia kombinovaných lístkov pre vlak Rakúskych spolkových železníc Nightjet získajú desaťpercentnú zľavu na vypožičanie lyžiarskej výbavy v stredisku Stubaier Gletscher a Schlick 2000. Lyžiarska sezóna  v Stubaital potrvá až do začiatku júna…

/foto:Andre Schoenherr/

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ