Súťaže v snowparkoch aj pre amatérov

by j.protic

Po obmedzených možnostiach športovania počas minulej zimy je túžba ľudí po exteriérových športoch na snehu a na horách mimoriadne silná. V piatich regiónoch Ski amadé v Rakúsku na vás čaká veľkorysý priestor vo veľkých výškach, široké zjazdovky a množstvo lyžiarskych zážitkov.

Sú to Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal. Lyžiari a snowboardisti sa tu môžu vyblázniť, stretnúť so svojou komunitou a zabaviť na celkovo 760 kilometroch zjazdoviek, 270 moderných vlekoch a 356 dokonale upravených zjazdovkách.

Špecialitou tohtoročnej zimnej sezóny je online požičovňa lyží a lyžiarskeho oblečenia v požičovniach INTERSPORT Rent v strediskách Ski amadé. Ešte pred lyžovačkou si môžu rodiny rezervovať online kompletný lyžiarsky výstroj a okrem lyží a lyžiarskej obuvi aj lyžiarske oblečenie. Ak vám už napríklad nie je dobrá lyžiarska súprava z minulého roka a neoplatí sa vám kupovať si kvôli jednému týždňu lyžovačky do roka vlastný výstroj, alebo ak vám v kufri jednoducho neostal dostatok miesta na lyžiarsky výstroj, je pre vašu zimnú dovolenku ideálnym riešením práve požičovňa.

V RIDE Ski amadé na  čaká  na odvážnych návštevníkov množstvo adrenalínových zážitkov a zábavy na čerstvom vzduchu.. V desiatich snowparkoch, na 13 zábavných tratiach funslope a funcrossových tratiach utíšite svoju túžbu po akcii a zažijete jedinečný pocit prepojenia s celou komunitou. Od januára do marca 2022 si v snowparkoch môžete vybrať aj z množstva známych podujatí a užiť si s priateľmi tie najlepšie dobrodružstvá, ktoré RIDE ponúka. Okrem profesionálov si skoky v snowparku môžu spoločne vyskúšať aj amatéri. Vždy sa tu niečo deje a stretnete tu ľudí naladených na rovnakej vlne ako vy. Ak si ako snowboardista alebo freerider trúfate na niektoré naozaj štýlové skoky, mali by ste sa zúčastniť „turné Cash4Tricks“, ktoré sa koná vo všetkých snowparkoch Ski amadé spolu deväťkrát, alebo na mnohých freestylových podujatiach.

Od januára 2022 sa v Ski amadé uskutoční „turné Cash4Tricks“, ktoré sa teší veľkej priazni fanúšikov. Ak sa ho chcete zúčastniť, navštívte snowpark, zaregistrujte sa a vychutnajte si skákanie na odrazových mostíkoch, rampách a boxoch. Porota vyhodnotí tie najlepšie skoky a triky. Každý účastník môže jazdiť a skákať toľkokrát, koľkokrát chce, a tie najlepšie a najoriginálnejšie triky sú odmenené finančnou hotovosťou. Takže čím viac dobrých „trikov“ urobíte, tým viac peňazí získate. Pritom je úplne jedno, kto chce pred rozhodcami predstaviť svoje umenie. Ak sa zúčastníte aspoň na štyroch podujatiach Cash4Tricks, môžete sa so zbieracou kartičkou zapojiť do žrebovania o zimný sezónny skipas Ski amadé a nákupnú poukážku Blue Tomato. Turné Cash4Tricks má celkovo deväť zastávok v snowparkoch Ski amadé. Toto outdoorové podujatie sa medzičasom stalo kultovým, a tak čoraz častejšie predvádzajú skvelé skoky aj dievčatá, ktoré patria k tým najlepším vo svojej lige. 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ