Adrenalin s beťárom

by j.protic

Viete, kto bol Sobri Jóska? Ak nie, pomôžem vám. Je to jedna z najznámejších postáv maďarských beťárov- alebo ak chcete zbojníkov, ktorý žil v prvej polovici 19.-ho storočia v Zadunajsku.

 S jeho životom sa spája množstvo legiend, objavuje sa aj povestiach, v rôznych literárnych dielach, ba dokonca aj vo filmoch. A po ňom bol pomenovaný aj zábavný park dobrodružstiev neďaleko Balatonu, v v Bakony-skom pohorí..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Park dobrodružstiev, ktorý nesie meno beťára leží v prekrásnom prírodnom prostredí, v údoli kopcov na viac ako 3O ha ploche. Pri našej návšteve, v hlavnej letnej sezóne zažíval nápor návštevníkov z blízkeho i ďalekého okolia, napriek tomu sme nemali pocit, že by tam bolo príliš veľa ľud´, na jednotlivé atrakcie sa nikde nečakalo dlho. A atrakcií je naozaj neúrekom, ako nás informoval jeden z konateľov spoločnosti, ktorá prevádzkuje park, na malých i starších návštevníkov čaká viac ako 50 rôznych zábavných atrakcií, od výmyslu sveta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Park dobrodružstiev už oslávil 10.výročie svojho založenia. Ako sme sa dozvedeli, pred otvorením tohto strediska zábavy a voľného času jeho zakladatelia navštívili niekoľko desiatok podobných zariadení v zahraničí a inšpirovali sa tými najzaujímavejšími atrakciami, ktoré sa im podarilo dostať aj sem. Je tu o.i. adrenalinová lanová dráha, stena pre horolezcov, bike-ová dráha, tobogan a rôzne iné druhy atrakcií.

A na svoje si prídu všetky vekové skupiny. Krásny zážitok umocňuje aj jedinečná príroda, v areáli sa nachádza aj veľké jazero na ploche 2 ha, vhodné aj na kúpanie a člnkovanie. A ako v Maďarsku býva dobrým zvykom na svoje si prídu aj gurmáni, sú tu aj tri reštaurácie a neustále sa rozšírujú aj ubytovacie kapacity. Nie náhodou si získal park počas 5 rokov svojej existencie obľubu aj v zahraničí, na parkovisku sme videli niekoľko áut aj so slovenskými EČV. Skrátka je to ideálne miesto pre rodinný výlet. Pre motoristov, ktorý využívajú GPS je dobré sa orientovať na dedinu Kislod. Bližšie informácie sú v nemčine i angličtine na stránke: www.bakonyikalandpark.hu. Zoberte tam svoje deti, budú vám vďačné…..

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ