Aquapark na južnej Morave

by j.protic

Pred niekoľkými rokmi bola malá juhomoravská obec medzi malebnými vinohradmi , Pasohlávky oázou ticha a pokoja. Pri dedine so 700 obyvateľmi však za rekordne krátky čas vyrástol najmodernejší a najväčší aquapark v Čechách, ktorý začiatkom augusta oslávi 8.výročie svojho otvorenia.

A dnes už meno obce nájdete na všetkých mapách, ktoré slúžia záujemcom, hľadajúcich relax, zábavu i adrenalin. Spádová oblasť vodnéhu parku siaha až po Bratislavu, odkiaľ je to autom približne hodinu a pol jazdy. Na obrovskom parkovisku sme videli množstvo áut aj zo Záhoria, slovenské ešpézetky boli vo viditelnej prevahe. Nečudo, že spoločnosť neustále kladie dôraz na ďalší rozvoj, na rozšírovanie a skvalitňovanie služieb, ktoré už teraz sú na špičkovej europskej úrovni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veľkým magnetom je hotel Aqualand Inn,ktorý ponúka ubytovanie v 32 luxusne zariadených izbách a 4 rodinných apartmánoch, spolu je to 105 lôžok. V cene ubytovania je už zarátaný aj vstup do aquaparku a wellnessu , kam sa hostia dostanú cez osobitnú recepciu, nikde nemusia čakať. ∙ Ďaľšou novinkou je aj vodný bar vo vonkajšom bazéne Riviéra, kde sa návštevníci môžu napiť, bez toho aby museli vyjsť z bazéna.

Deti aj dospelí sa môžu vyšantiť na 20 vnútorných a vonkajších toboganoch a šmykľavkách s celkovou dĺžkou viac ako 1,7 km. Vonkajšie vodné atrakcie Abbys a Boomerango určené až pre 3 miestne rafty si môžu počas letných mesiacov návštevníci vyskúšať vôbec prvýkrát v Českej republike. K dispozícii sú okrem iného aj obľúbené celoročne otvorené tobogany U-Wave, Supercrater, Wild River alebo Yellow Crash. Pre deti sú určené detské bazény a šmykľavky, užijú si aj v bazéne s atrakciami, kde sú k dispozícii skákadlá, šplhacie siete nad vodou, bublinkovače alebo chrliče. Aqualand ponúka celkom 12 bazénov s vodnou plochou 3000 m2, niektoré s využitím vody z miestneho geotermálneho vrtu, rozsiahlou wellness zónou Forum Romanum, slnečné a rímske kúpele, Imperium Restaurant a Coffeeland.

Odpočinok a relax ponúka aj wellness areál Forum Romanum s unikátnym saunovým svetom. Ponúkajú tu až 24 sáun a relaxačných procedúr, od klasickej fínskej sauny cez biosaunu, soľný kúpeľ až po unikátnu kryokomoru, ktorá liečebné procesy v tele naštartuje niekoľkominútovým pobytom v extrémnom mraze až −140 °C.

V Aqualande Moravia sa návštevníci rozhodne nenudia, celá rodina si príde na svoje…..

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ