Kúpanie v Štajersku

by j.protic

Rakúsko ponúka návštevníkom nielen krásne prírodu, bohaté historické a kultúrne pamiatky, hory, dobrú lyžovačku ale aj možnosť kúpania vo všetkých ročných obdobiach. Mimoriadne obľúbené sú aj termálne kúpele v spolokovej krajine Štajersko, ktoré návštevuje aj čoraz viac Slovákov.

V štajerskom regióne Thermenland Steiermark, ktorý sa rozprestiera iba 65 km na juhovýchod od Grazu, hlavného mesta Štajerska, vyvierajú na zemský povrch plnou silou pramene šiestich termálnych kúpeľných miest Bad Radkersburg, Bad Gleichenberg, Loipersdorf, Bad Blumau, Bad Waltersdorf a Sebersdorf.

Pramene siahajú až do hĺbky 3 000 m a dosahujú teplotu 110 °C. Mäkká liečivá voda poskytuje teplo a relax, dodáva energiu a radosť zo života a prispieva ku kráse, zdraviu a vnútornej rovnováhe.

Stredobodom pozornosti regiónu Thermenland Steiermark je šesť termálnych oblastí a ich životný elixír vo forme liečivej termálnej vody. Žiadne iné miesto neponúka možnosť vychutnať si takú kvalitnú a pravú termálnu vodu ako práve tu. Pritom nie je dôležité, pre akú kúpeľnú dovolenku sa rozhodnete, pretože kúpele Parktherme Bad Radkersburg, Kurhaus Bad Gleichenberg, Therme Loipersdorf, Rogner Bad Blumau, Heiltherme Bad Waltersdorf a H2O Hotel Therme v Sebersdorfe ponúkajú nezabudnuteľné relaxačné dovolenkové dni. Tí, ktorí sa rozhodnú stráviť v kúpeloch, resp. niekoľko dní zaiste ocenia výhody turistickej karty

Foto/Das Kurhaus, Bad Gleichenberg,Verene Kaiser/ 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ