Mölltaler Gletscher čaká na lyžiarov

by j.protic

Dobré správy pre lyžiarov prichádzajú z rakúskeho Korutánska. Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher ,obľúbené medzi rekreačnými lyžiarmi aj lyžiarskymi reprezentáciami a klubmi opäť otvára svoje brány. Na zjazdovkách čakajú na lyžiarov viac ako 3 metre snehu.

Mölltaler Gletscher na jedinom ľadovci v Korutánsku opäť obnoví svoju prevádzku od 22. mája 2021, kedy by mal byť k dispozícii pre rekreačných lyžiarov a aj na tréningy športových klubov. Lyžiarske stredisko svojim znovuotvorením reaguje na avizované uvoľnenie protipandemických opatrení týkajúcich sa predovšetkým možností ubytovania a ďalších služieb, ktoré sú pre návštevníkov dochádzajúcich z väčších vzdialeností kľúčové.

 „Dnes sme v situácii, že na svahoch máme viac ako 3 metre snehu, čo je spolu so stabilným počasím zárukou skvelých zážitkov z ľadovca. Budeme sa snažiť upraviť prevádzku tak, aby sme dokázali čo najviac uspokojiť záujem lyžiarov a dopriať im parádnu lyžovačku ešte dlhé týždne. Na svoje si určite prídu aj peší turisti, ktorí sa prídu pokochať nádhernými výhľadmi na okolité trojtisícové vrcholy hôr alebo si len tak vychutnať kávu na terase panoramatickej reštaurácie Eissee,“ informoval riaditeľ strediska Max Gottfried.

Lyžiari budú mať k dispozícii pozemnú lanovku Mölltaler Gletscher Express, kabínkovú lanovku

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ