Ski amadé – to je 5 špičkových lyžiarskych regiónov

by j.protic

Milovníci lyžovania v susednom Rakúsku, ale aj u nás dobre vedia, čo sa skrýva pod názvom  Ski  amadé:   je  to 5  lyžiarskych  regiónov,  760  km  zjazdoviek,  270  vlekov  a  lanoviek  a  260  lyžiarskych  chát  a  reštaurácií  na  svahu v srdci tejto alpskej krajiny.  K  najväčšiemu  lyžiarskemu združeniu Rakúska Ski amadé , ktoré vzniklo pred 20-mi rokmi patrí Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal.

Na minulú zimnú sezónu, kvôli pandemickým opatreniam by tamojší podnikatelia najradšej zabudli. Ako povedal na tlačovej konferencii v Bratislave Dr. Christoph Eisinger, konateľ združenia  Ski amadé lyžovať sa síce dalo, strediská boli otvorené, ale hoteli a reštaurácie museli zostať  zatvorené, takže zimné radovánky si užili iba domáci, zväčša jednodenní návštevníci. Strediská tým pádom utrpeli veľké finančné straty.

Všetko nasvedčuje tomu, že sezóna 2021/22 bude znamenať postupný návrat k normálu.  Pokiaľ sa pandemická situácia nezhorší  hotely, chaty aj reštaurácie budú otvorené  Budú však platiť prísne opatrenia, na svahoch bude treba dodržať zásadu tzv 3G /očkovaný-testovaný+prekonanie choroby/, týka sa to najmä prepravy v lanovkách.                                                   

Strediská združenia  Ski amadé sa snažia  ponúkať  tie najlepšie lyžiarske zážitky v Rakúsku s dôrazom na poskytovanie čo najlepších služieb a výhod pre svojich hostí počas lyžovačky. Na novú sezónu pripravili množstvo noviniek. Pre skalných návštevníkov   ktorí sa opakovane vracajú na svahy lyžiarskych stredísk Ski amadé,je k dispozícii „klub my Ski amadé Friends“ – so skvelými ponukami a množstvom výhod. Ski  amadé  sa  tak  chce  poďakovať  svojim  verným  návštevníkom.  Prihlásiť  sa  môžu  aj  noví  návštevníci lyžiarskych stredísk. Paleta výhod je veľmi široká. Pre mladých a rodiny s deťmi sú pripravené rôzne zľavy, ktoré potešia rodinný rozpočet. Niektoré zo zliav:

Zľava Junior Weekend Discount

Ideálna pre celodenných návštevníkov: Počas všetkých víkendov je cena skipasu pre deti (rok narodenia 2006 – 2015) a mládež (rok narodenia 2003 – 2005) zľavnená až o 35 percent.

Mini’s Week

Pre všetkých začínajúcich lyžiarov do 6 rokov (narodených v roku 2016 a neskôr) je počas týždňa Mini’s Week od 8. do 22. januára 2022 v cene iba 130 EUR na dieťa v ponuke lyžiarsky kurz (buď 5x poldeň alebo 3x celý deň), ako aj zapožičanie lyžiarskeho výstroja, pestrý sprievodný program a skipas. V mnohých ubytovacích zariadeniach strediska Ski amadé majú navyše deti pobyt v izbe rodičov zdarma.

Veľkonočná rodinná akcia

Veľká noc v stredisku Ski amadé netrvá len štyri dni, ale od 19. marca 2022 až do konca sezóny. Počas tohto obdobia jazdia deti do 15 rokov (narodené v roku 2006 a neskôr) zdarma, ak si aspoň jeden z rodičov zakúpi 6-dňový skipas. Veľkonočný zajačik má navyše vo svojom košíku pripravených ešte mnoho atraktívnych podujatí a ponúk pre rodiny vo všetkých strediskách Ski amadé.

Skipas pre mladé rodiny

Skipas pre rodiny s malým dieťaťom, ktoré nelyžuje, narodeným v roku 2019 a neskôr. Tento lístok môže používať ktorýkoľvek z rodičov. Tak sa jeden z rodičov môže neustále starať o malé dieťa a druhý tráviť deň na zjazdovke spolu s jeho staršími súrodencami. Tento lístok je k dispozícii na 2 až 18 dní alebo ako zimný sezónny skipas.

Rodinný bonus

Pri kúpe skipasu Ski amadé dostane tretie dieťa a všetci jeho mladší súrodenci (deti alebo mládež) skipas zdarma, ak si aspoň jeden z rodičov a dvaja starší súrodenci (deti alebo mládež) zakúpia skipas na rovnaké obdobie platnosti. V prípade zimných sezónnych skipasov nie je potrebné, aby si rodičia zakúpili zimný sezónny skipas.

Aj v zimnej sezóne 2021/2022 čakajú na návštevníkov v Ski amadé nové investície, a to dve nové lanovky vybudované v lyžiarskych strediskách Snow Space Salzburg a Filzmoos, ktoré budú uvedené do prevádzky v nasledujúcej zimnej sezóne: lanovka Flying Mozart a 6-sedačková lanovka „sixpack Mooslehen“.

Vo Wagraine v lyžiarskom stredisku Snow Space Salzburg sa stavia lanovka Flying Mozart, jedna z najvýkonnejších a najmodernejších kabínkových lanoviek v Alpách.

Ozajstným hitom môže byť lanovka nazývaná Panorama Link, ktorá  spája od decembra 2020 lyžiarske strediská Snow Space Salzburg a Shuttleberg. Výrazne zvyšuje pohodlie návštevníkov: Bez ohľadu na to, či ste ubytovaní v obci Zauchensee, Flachauwinkl, Flachau, Wagrain, Kleinarl alebo St. Johann-Alpendorf, môžete preskúmať celý lyžiarsky región Salzburger Sportwelt bez toho, aby ste museli použiť skibus.

A ešte niečo pre milovníkov dobrého vína a gurmánskych zážitkov: Ak chcete počas lyžovačky zažiť chvíle nefalšovaného pôžitku, nesmiete si nechať ujsť týždeň lyžiarskych a vínnych pôžitkov. 28 partnerských pôžitkárskych chát a 30 partnerských pôžitkárskych hotelov vás od 12. do 19. marca 2022 pozýva na týždeň venovaný téme „lyžovania a rakúskeho vína“.

Ďalším výnimočným podujatím pod holým nebom určeným pre všetkých lyžiarov je „najvyššie položený farmársky trh v Alpách“. Je súčasťou týždňa lyžiarskych a vínnych pôžitkov a koná sa od roku 2015. Podobne ako na farmárskom trhu v údolí prezentujú farmári a domáci výrobcovia svoje vlastné výrobky vo viac ako 25 stánkoch priamo pri lyžiarskych chatách. Najvyššie položený stánok stojí na vrchu Kreuzkogel v lyžiarskom stredisku Sportgastein – vo výške 2700 metrov nad morom, a tak zároveň aj na najvyššie položenom mieste v rámci celého Ski amadé. Pod holým nebom je, samozrejme, dostatok priestoru na ochutnávanie aj dodržanie dostatočného odstupu. Môže to byť príjemné spestrenie jarnej lyžovačky……..

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ