Vianoce na zámku Schloss Hof

by j.protic

V predvianočnom období sa najrozľahlejšie vidiecke sídlo Rakúska, ktoré sa rozprestiera neďaleko hranice so Slovenskom, premení na čarovnú vianočnú dedinku. Nájdete tu nielen tradičné jedlá a lahodné nápoje, ale aj umelecko-historickú porciu nefalšovanej vianočnej atmosféry.


Veľkorysý zámocký areál zámku Schloss Hof vás o svojej rozmanitej ponuke presvedčí aj v zimnom období. Počas piatich predvianočných víkendov sa môžete tešiť na rozprávkovú vianočnú dedinku.  Tradičné vianočné trhy na zámku Schloss Hof sú známe najmä svojim typicky vidieckym čarom. Romanticky usporiadané stánky v podobe malých domčekov zahalené do drobných svetielok vytvárajú na pozadí imperiálnej architektúry jedinečnú atmosféru.  Regionálne dobroty v sprievode punčových variácií s rozmanitými druhmi ovocia priam lákajú, aby sa na chvíľu zastavili pri netradičných stoloch a nechali sa unášať predvianočnou hostinou.

Ak ešte nemáte vianočné darčeky, ponuka miestnych vystavovateľov, ktorá zahŕňa prevažne lokálne výrobky vás iste inšpiruje.

Najmenší návštevníci môžu popustiť uzdu kreativite pri tvorivých dielničkách, navštíviť detský kolotoč, vychutnať si jazdu na poníkoch, či pohladiť zvieratká v živom betleheme. Arkádové nádvorie bude patriť stánkom s vybraným tovarom a zároveň sa premení na scénu pre dychovú kapelu, ktorá tými najobľúbenejšími vianočnými melódiami dotvorí nefalšovanú atmosféru predvianočného obdobia.

Foto:Astrid Knie

Vianoce na zámku

Navštívte zámocké komnaty a nechajte sa uniesť krásou vianočných tradícii. Tematické adventné okienka vám priblížia zvyky tohto krásneho obdobia a rozpovedia veselé vianočné príbehy.  Najstarším symbolom Vianoc sú jasličky. Na prízemí zámku ich nájdete v rôznorodých prevedeniach. Nevynechajte ani stálu expozíciu v cisárskych apartmánoch a spoznajte život zámockého panstva na vidieckom zámku v 18. storočí. Zámocký statok je ako stvorený na zimnú prechádzku pričom nezabudnite pozdraviť štvornohých obyvateľov zámockého priestranstva, ktorý netrpezlivo čakajú na vašu spoločnosť. Ak zatúžite po stredomorskej atmosfére iste nevynechajte východnú oranžériu, jej exotické rastlinstvo vás na chvíľu prenesie do letných mesiacov.

Žiara jemných svetiel rozpínajúcich sa po zámockých múroch, vône sladkého punču, pečených gaštanov, sladkých i slaných lahôdok a melódie typických vianočných piesní rozliehajúce sa nádvorím – to je ten pravý (pred)vianočný zážitok na zámku Schloss Hof.

Termín:
18. – 19.11. I 25. – 26. 11. I 2.- 3. 12. I 8. – 10. 12. I 16. – 17. 12. 202310:00 – 19:00 hod.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ