Horské stredisko Muttereralm v slovenských rukách

by j.protic

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR).oznámila novú akvizíciu v Rakúsku. Od 1. mája patrí do jej portfólia horské stredisko Muttereralm pri Innsbrucku. Už počas najbližšej lyžiarskej sezóny by tak tamojšie zjazdovky mali rozšíriť ponuku Gopass-u ako aj možnosti lyžovačky pre majiteľov Šikovnej sezónky PREMIUM 2021/22.

Spoločnosť TMR kúpila Muttereralm Bergbahnen, ktoré prevádzkujú horské stredisko Muttereralm, od Turistického združenia Innsbruck (hlavný akcionár) a obcí Götzens a Mutters –za cenu 3,25 mil. eur. TMR sa zapojila do transparentného výberového konania pod dohľadom švajčiarskej poradenskej spoločnosti a jej ponuka bola vyhodnotená ako najlepšia z ponúk od jedenástich vážnych uchádzačov z Rakúska a zahraničia. Kúpno-predajná zmluva bola partnerskými stranami podpísané 16. decembra 2020. Od 1. mája 2021 poločnosť TMR stredisko prevzala.

„Na prvý pohľad nejde o veľký obchod, navyše prišiel v čase, v ktorom sme ešte netušili ako katastrofálne dopadne zimná sezóna a že budeme musieť prepúšťať. Pre nás je to však aj z profesionálneho hľadiska záväzok, že sme dokázali zrealizovať akvizíciu v Tirolsku, ktoré je považované za mekku alpského lyžovania. Do strediska sme sa rozhodli vstúpiť kvôli perspektíve jeho prepojenia so susediacim strediskom Axamer Lizum a možnosti budúceho napojenia na ďalší ľadovec. Celé stredisko má však zaujímavý potenciál nielen v zime, ale aj v lete. Chceme ho preto ďalej rozvíjať tak, ako sme to v Rakúsku deklarovali. Akvizícia zároveň zapadá do stratégie rozšírenia GOPASS-u do ďalších stredísk,“ uviedol v tlačovej správe predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj. Obce Götzens, Mutters a Innsbruck Tourist Board sa rozhodli stredisko predať nielen s cieľom zabezpečiť jeho ďalší rozvoj, ale aj z ekonomických dôvodov a kvôli neúspešnej snahe o jeho oddĺženie, čo sa rovnako podpísalo na výhodných podmienkach celej transakcie. Dôležitý bol aj fakt, že splátka ďalšej časti kúpnej ceny je podmienená práve dotáciou Turistického združenia Innsbruck do prepojenia Muttereralm so susedným strediskom Axamer Lizum (40 km zjazdoviek, 10 lanoviek a vlekov).

Stredisko Muttereralm sa nachádza v atraktívnej lokalite len 10 km od centra Innsbrucku, ktorý bol už dvakrát dejiskom zimných olympijských hier. Priamo z Innsbrucku je dokonca dostupné električkou. Lyžiarom ponúka viac ako 15 kilometrov zjazdoviek v dĺžke od 700 do 4 200 metrov. Obtiažnosťou sú vhodné pre začiatočníkov i náročnejších lyžiarov, slalomová trať na Pfriemesköpfel je dokonca atraktívnym lákadlom pre profesionálne tímy lyžiarov z celého sveta. Muttereralm ponúka perfektné možnosti aj pre fanúšikov snowboardingu aj skitouringu. K dispozícii sú dve 8-miestne kabínkové lanovky, jedna 4-sedačková lanovka, lyžiarsky vlek a 2 dopravné pásy pre najmenších lyžiarov.

Okrem zimnej ponuky v podobe lyžovania, sánkovania a pešej turistiky je v lete hlavným lákadlom spolu s turistikou a horolezectvom najmä horská cyklistika. Centrom diania je BikePark Innsbruck ponúkajúci 17 km tratí trate rôznych obtiažností a komplexnú infraštruktúru. Dôkazom jeho výnimočných kvalít je aj prestížna Crankworx World Tour, počas ktorej sa tam každoročne stretávajú najlepší jazdci z celého sveta.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ