Lyžovačka na slnečnej strane Álp

by j.protic

Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ak sa rozhodnete stráviť zimnú dovolenku v Korutánsku, prídete si tu naozaj na svoje.

Korutánsko je najslnečnejšia spolková krajina v Rakúsku. Aj preto je počas lyžiarskej sezóny mimoriadne obľúbená, veď čo je krajšie, ako sa preháňať po svahoch, ktoré sú zaliate zlatými lúčmi slnka.

30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a Východnom Tirolsku s viac ako 800 kilometrami zasnežených a dobre upravených zjazdoviek, termálne kúpele, skitouringové trasy alebo aj korčuľovanie na zamrznutých jazerách vám zaručí veľkú rozmanitosť. V korutánskych lyžiarskych strediskách panujú ideálne podmienky na pohodovú zimnú dovolenku na zjazdovkách aj mimo nich.

 Moderné lanovky s vyhrievanými sedačkami nájdete v Nassfelde alebo na Gerlitzene, náročné zjazdy na Turrachu a Katschbergu. Najvyššie položené lyžiarske areály Korutánska, ľadovec Mölltaler Gletscher/Ankogel a lyžiarska oblasť Grossglockner/Heiligenblut uprostred trojtisícoviek tiež zaručujú zábavu na snehu až do jari.

Menšie korutánske areály Goldeck, Lavanttal a strediská v pohorí Nockberge sa vďaka svojim prehľadným zjazdovkám hodia na rodinnú dovolenku.

 „Jeden pre všetky“ – to platí v Korutánsku s TOP Skipasom.

Ten je univerzálným kľúčom ku všetkým korutánskym a východotirolským lyžiarskym strediskám. Popri tom sú k v ponuke aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami v cene. Je to napríklad ponuka voliteľnej aktivity – skipas alebo vstup do termálnych kúpeľov v Bad Kleinkirchheime alebo veľmi obľúbené rodinné týždne „Ski for free“ na Goldecku a v strediskách Weissensee, Weissbriach či Klippitz, ktoré veľkým aj malým lyžiarom umožňujú slnečné zimné zážitky. Zaujímavé ponuky sú aj v najväčšom korutánskom stredisku Nassfeld – zaplať 3, zostaň 4 noci. Oplatí sa navštíviť webové stránky a onformovať sa o možnostiach a zľavách v Korutánsku…

Viac informácií nájdete na stránkach

https://www.korutansko.com/aktivity/zima/rodinna-dovolena/lyzovacka-zadarmo/

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ