Salzburský športový svet je rajom zimných športov pre rodiny

by j.protic

I keď počasie tomu zatiaľ nenasvedčuje, zima sa nezadržateľne blíži. Už začiatkom decembra by sa mala začať nová zimná sezóna aj v rakúskych lyžiarských strediskách. Tisíce Slovákov zavíta aj do obľúbených stredísk v regióne í Salzburgu, známymi pod spoločným názvom Salzburger Sportwelt – 

Lyžiarsky región, ktorý sa nachádza zhruba hodinu jazdy autom zo Salzburgu je so svojimi ôsmimi strediskami vo Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben, Goldegg a Filzmoos, známy širokou ponukou zimných športov. Na lyžiarov čakajú široké upravenéi svahy, istota snehu počas celej zimnej sezóny.

Nájdete tu najmodernejšie lanovky, aj útulné lyžiarske chaty, ktoré ponúkajú občerstvenie i oddych. Magnetom je  nová kabínková lanovka s vyhrievanými sedadlami Flying Mozart vo Wagraine a 6 sedačka vo Filzmoose.

Lanovka Flying Mozart. Foto:Lorenz Masser

Horská a balónová dedina Filzmoos na úpätí rázovitého Bischofsmütze je stredisko zimných športov s dlhou tradíciou: Okolo 20 perfektne upravených kilometrov zjazdoviek a tri lyžiarske školy v strede obce uspokoja  celú rodinu. V detskom klube lyžiarskej školy vo Filzmoose sa starajú o deti od dvoch rokov – aj bez lyžiarskeho výcviku. Vďaka detskej reštaurácii, kútiku na hranie a maľovanie, oddychovým zónam a mnohým ďalším zariadeniam rodičia vedia, že o ich deti je tu dobre postarané.

Lyžiarska oblasť „monte popolo“ v Ebene získala za svoje rodinné zameranie a at-raktívnu detskú ponuku už niekoľko ocenení. „Medzinárodná pečať kvality pre zjazdovky“ je tiež jedným z pevných ukazovateľov odvetvia lanoviek z hľadiska kvality a bezpečnosti. 1 605 metrov vysoká „monte popolo“ so  zábavným parkom, zážitkovým svahom, detským areálom, označenou lyžiarskou trasou a 6-miestnou dvojsedačkovou lanovkou bezpečnou pre deti sa považuje za stredisko  zimných športov pre celú rodinu.

Foto:Lorenz Masser

Pre tých, ktorí sa radi sánkujú je v Radstadte k dispozícii aj šesť kilometrov dlhá dráha. Pre rodiny s deťmi je vhodné stredisko v Ebene, ktoré ponúka mnoho rôznych atrakcií. Vo Filzmoose si ideálnu zjazdovku vyberie každý, od začiatočníka po milovníka čiernych tratí. Filzmoos ponúka na hore Rossbrand aj jednu z najkrajších vysokohorských bežeckých stôp v Salzbursku s nezabududnuteľným výhľadom na masív Dachsteinu.

Presné informácie o otváracích časoch vlekov a o opatreniach týkajúcich sa Covidu-19  nájdete na www.salzburgersportwelt.com alebo. www.skiamade.com. Nájdete tam aj širokú ponuku ubytovaní i rôzne akcie pre rodiny s deťmi…

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ