Ski amadé – lyžiarske strediská sú pripravené

by j.protic

Priaznivci lyžovania aj na Slovensku dobre vedie, čo sa skrýva pod názvom Ski amadé –  sú to najkrajšie lyžiarske strediská v Salzbursku a Štajersku.  Päť regiónov Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal vstupuje do zimnej sezóny 2022/23 s množstvom noviniek a ponúk. Milovníci zimných športov majú len s jediným skipasom k dispoz cii a do 760 kilometrov zjazdoviek, 270 moderných vlekov a 356 dokonale upravených zjazdoviek s pôsobivými horskými panorámami a rôznymi možnosťami občerstvenia.

Ako pripomenul na tlačovej konferencii v Bratislave dr.Christoph Eisinger konateľ združenia  minulá zima bola už druhá v poradí poznačená neistotou a mnohými otáznikmi. Napriek ťažkej situácii má Ski amadé za sebou uspokojivú sezónu, a preto vstupuje do novej zimnej sezóny nielen optimisticky, ale aj dokonale pripravené.

Uplynulá sezóna ukázala, že lyžovanie ako šport, ktorý sa vykonáva v prírode, je nielen mimoriadne zdravé, ale nepodlieha takmer žiadnym obmedzeniam. Po obmedzeniach súvisiacich s protipandemickými opatreniami v posledných rokoch je totiž práve pohyb na horách a na čerstvom vzduchu zdrojom nezabudnuteľných šťastných okamihov. Jeho pozitívnym vedľajším účinkom je navyše aj súčasné zvýšenie vytrvalosti a posilnenie svalov. Všetky aktuálne informácie o rámcových podmienkach platných pre nadchádzajúcu lyžiarsku sezónu nájdete na www.skiamade.com/corona

Rodiny s deťmi môžu využiť rôzne výhody….

Lákavé novinky v ponuke

Okrem toho sa hostia môžu v nadchádzajúcej sezóne tešiť na lákavé prírastky v ponuke Ski amadé: Práve v čase otvorenia lyžiarskej sezóny bude na vrchu Galsterberg v regióne Schladming-Dachstein uvedená do prevádzky nová hlavná lanovka. Po viac ako 30 rokoch nahradí pôvodnú skupinovú obežnú lanovku moderná 10-miestna kabínková lanovka. Aj v regióne Schladming-Dachstein bude pri príležitosti 50. výročia lyžiarskeho strediska uvedená do prevádzky kombinovaná lanovka na vrch Rittisberg. Do nového dopravného systému tvoreného kombináciou sedačiek a kabínok sa investuje osem miliónov eur. Vďaka flexibilným možnostiam výstupu sa na rozšírenú ponuku môžu tešiť aj bežkári, zimní turisti a turisti na snežniciach. Vo všetkých piatich regiónoch Ski amadé platí aj nový systém včasnej rezervácie, ktorý zabezpečuje atraktívne ceny skipasov.

 Výhodné ceny skipasov v online systéme včasnej rezervácie

Ak si v nadchádzajúcej sezóne rezervujete skipas v predstihu online, získate ho za mimoriadne atraktívnu cenu. Takto funguje nový systém: V budúcnosti bude v online systéme včasnej rezervácie Ski amadé na každý termín k dispozícii určitý počet viacdňových skipasov za zvýhodnené ceny. Pri väčšine termínov je možnosť zakúpiť si za zvýhodnenú cenu aj celodenné skipasy. Čím skôr sa pre lyžovačku rozhodnete, tým väčšia je vaša šanca, že skipas získate za zvýhodnenú cenu. Nový systém bol spustený už v septembri 2022. Atraktívne ceny tak môžu využiť najmä rodiny, ktoré si zvyčajne plánujú dlhšie dovolenky.

 Jedinečný zoznam vysnívaných miest a zážitkov so Ski amadé SENSATIONS

Ski amadé sa právom pýši označením „miesta najväčších lyžiarskych zážitkov v Rakúsku“. Prináša širokú škálu ponúk, zážitkov a výnimočných chvíľ. Aby vám na dovolenke naozaj nič neuniklo, platforma Ski amadé SENSATIONS vám poskytne veľmi dobrý prehľad. A to už pred dovolenkou. Ski amadé SENSATIONS sú výnimočné miesta, ktoré počas svojej lyžovačky jednoducho musíte vidieť alebo zažiť. Patria k nim pôsobivé výhľady a platformy, ako aj rýchlostné trate či napríklad zjazdovka Klangpiste, ktorú by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Ak sa chcete o zážitky z dovolenky podeliť so svojimi priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí, nájdete tu tie najlepšie tipy na motívy na fotografovanie, fotopointy a mnoho ďalších návrhov, ktoré sú jednoducho „mimoriadne vhodné na prezentáciu na Instagrame“.

Podrobnejšie info nájdete na: www.skiamade.com

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ